Kufry

Dovolená za rohem? Nebo vás čeká delší pracovní cesta v zahraničí? Tak to byste se měli začít už balit do pořádné zavazadel. Možná vám ten starý kufr už dosloužil nebo jen hledáte novou variantu? Tak se porozhlédněte po naší nabídce! Najdete zde velké i malé cestovní kufry jakož i celé sestavy. Také si můžete vybírat z různých materiálů, barevných a designových provedení. Pokud se nemůžete rozhodnout pro ten správný cestovní kufr, nechte si od nás poradit.

Výběr vhodného cestovního kufru není snadnou záležitostí zejména, pokud chcete, aby vám vydržel nejen během cesty na dovolenou, ale i několik let po ní. V první řadě je nutné si uvědomit, jaký druh cesty jdete absolvovat. Na klasickou dovolenou u moře či služební cestu doporučujeme cestovní kufr na kolečkách. Pokud jedete na výlet, prodloužený víkend, či na kratší dobrodružnou cestu s častými přesuny, vhodnější pro vás bude cestovní tašky nebo cestovní batoh .

Investice do celého setu se vám vyplatí

Cestovní zavazadla musí být funkční a praktická, proto pokud často cestujete určitě se vám oplatit zainvestovat do celého setu cestovních kufrů, který má stejný design ale jednotlivé cestovní kufry jsou různých velikostí. Využijete je také v případě, že cestujete s rodinou. Ne každý člen rodiny potřebuje velký kufr a navíc budete celá rodina krásně sladění.

Typ dopravy

Při výběru nového cestovního kufru je třeba zvážit i to, jakým dopravním prostředkem budete cestovat. Jedete letadlem, autobusem, vlakem či dokonce lodí? Každý druh dopravy má své specifické požadavky, co se týká cestovního zavazadla. Proto si předem zjistěte, jaké rozměry, váhu či jiné specifika musí váš cestovní kufr splňovat.

Jaký materiál si vybrat?

Určitě ne jeden z vás se stalo, že jste po příletu do své vysněné dovolenkové destinace zůstaly nemile překvapeni, protože váš cestovní kufr přišel poškozený. A tak si při další cestě řeknete, že se vám do cestovního zavazadla nevyplatí investovat, vždyť i tak vám ji "šikovní" pracovníci na letišti znovu poškodí. Omyl. Kvalitní cestovní kufry dokáží odolat i silnějším nárazům. I když na začátku do nich investujete víc, oni vám to několikrát vyplatí.

Cestovní kufry bychom mohli podle typu materiálu rozdělit do tří hlavních skupin:

  • textilní cestovní kufry
  • plastové (skořepinové) cestovní kufry
  • kožené cestovní kufry

V naší nabídce najdete hlavně látkové a plastové cestovní kufry.

Plastové cestovní kufry

Tento typ cestovních kufrů je ve většině případů vyrobený z polykarbonátu, ABS a polypropylenu, obvykle s hliníkovou rukojetí. Jejich výhodou je, že dokáží odolat teplotním změnám, mechanickému poškození i škrábancům.

Určitě oceníte i jejich nepromokavost a dokonalou ochranu křehčích věcí umístěných ve vyztuženém uvnitř. Navíc plastové cestovní kufry z polykarbonátu a polypropylenu jsou lehké, a tedy ideální na cestu letadlem. Skořepinové kufry mají snadnou údržbu, stačí je otřít navlhčeným hadříkem.

Jejich nevýhodou je, že jejich objem nezvětší, ani kdybyste se všemožně snažili. Jsou to pevné kufry, které se nedají "nafouknout" jako textilní. Proto, zejména pokud si plánujete z dovolené přivést nějaké suvenýry, nesnažte se je před příchodem na dovolenou napasovat jedno na maximum, protože se vám tam pak už nic víc nevejde.

Látkové cestovní kufry

Textilní cestovní kufry se ve velké míře vyrábějí hlavně z nylonu, polyamidu a polypropylenu. Jejich prokázanou výhodou je jejich lehkost a dostatek vnitřního prostoru, který je členěn nespočtem přepážek a kapes.

Do textilního cestovního kufru se hravě sbalíte a navíc vše bude mít své místo, a vy tak budete mít ve svých věcech dokonalý přehled. U většiny model textilních kufrů je možné zvětšit objem povolením zipů.
Textilní cestovní kufry se nesou většinou v klasických neutrálních tónech a jednoduchém designu, takže jsou ideální i pro konzervativnější cestovatele, kteří hledají spíše něco elegantnější.

Jejich nevýhodou může být těžší údržba oproti plastovým kufrem a také nedokáží ochránit křehké věci uvnitř, tak spolehlivě jako plastové kufry. Také se stává, že textilní kufry často přijdou k majiteli roztržené nebo rozřezané, tomu však lze předejít, pokud si je dáte na letišti zabalit do ochranné fólie.

Suma sumárum

Každý z uvedených typů má své výhody i nevýhody, a proto se jednoznačně nedá určit, který z nich je nejlepší. Avšak mezi našimi zákazníky jsou obecně oblíbené právě plastové cestovní kufry.

S oběma typy cestovních kufrů je usnadněna manipulace i díky otočným 360 - stupňovým kolečkům a teleskopickou rukojetí, kam si můžete umístit například příruční zavazadlo, takže se po letištní hale nemusíte jezdit jako obvešaný vánoční stromeček. Zároveň se nemusíte bát ani o bezpečnost své zavazadla, nakolik kufry disponují speciálním zámkem na kód.

Stránka 1 z 10 - 145 položek celkem
Nahoru
Další produkty