Školní batohy

Každý z nás si projde školními lavicemi a zažije nezapomenutelné chvíle během hodin strávených ve škole. Každodenním školním průvodcem školáka nebo studenta je právě školní taška či školní batoh. Pokud právě chodíte do školy nebo vaše dítě, pak určitě víte, co takový školák musí mít vždy u sebe ve svém batohu.

Školní tašky či batohy by měly být stylové, odlehčené a zejména praktické. Tašky pro nejmenší musí splňovat i vlastnosti, které jsou zdraví neškodné, například vyztužená zádová část, vyztužené popruhy pro pohodlné nošení, protože děti potřebují více věcí jako student na vysoké škole. Středoškoláci a vysokoškoláci kladou důraz na batohy s přihrádkami na notebook, pořadač a psací potřeby. Většina z nich si všímá i design a styl batohu, aby ho uměli sladit se svým školním outfitem.

 

Jak správně vybrat školní tašku pro dítě?

Školák na dolním stupni základní školy potřebuje mít různé školní pomůcky a knihy s sebou a proto se doporučuje mít tašku s pevným držením tvaru. Pro pocit pohodlí jsou tašky odlehčené, mají vyztužené popruhy na ramena, vyztuženou zádovou část a reflexní prvky. Reflexní prvky jsou důležité zejména, pokud dítě chodí do školy, či ze školy samo nebo se sourozencem, či kamarády.

Velikost tašky by měla odpovídat velikosti zádové části dítěte. Horní část tašky by měla být v jedné rovině s rameny a spodní část tašky by měla být opřena o oblast křížové části. Šířka tašky nesmí omezovat pohyb paží při chůzi. Pokud splňuje taška tyto vlastnosti, pak se dítě nemá tendenci předklánět ani zaklánět. Uspořádání školních potřeb a pomůcek by mělo být uspořádány tak, aby nejtěžší věci byly co nejblíže k zádové části.

Dále si může dítě vybrat školní tašku i na základě dětského designu z oblíbené kreslené pohádky nebo hry. Kreslené postavičky, zda motivy tak zpříjemní dítěti školní chvíle a budou se tak těšit na další.

 

Jak být vždy stylový na střední či vysoké škole?

Studenti už přemýšlejí v dnešní době úplně jinak. Většina z nich si potrpí na svůj outfit, vizáž a doplňky. Sahají po stylových módních kouscích, i když jsou právě ve škole. K ležérnímu a elegantnímu outfitu se hodí batohy z eko kůže nebo batohy tkané z pevné nepromokavé textilie. Eko kožené batohy se zlatými či stříbrnými doplňky upřednostňují zejména dívky, které mají rády eleganci. Typické batohy z textilie jsou pro dívky i chlapce, které mají rády zejména džíny, tričko, mikinu a tenisky. Ležérní každodenní outfit s batohem na zádech.

Dámské nebo unisex batohy jsou většinou ve středních a velkých velikostech. Nynějším módním trendům jsou mini batohy, které jsou v mnohem menším rozměru, ale ty si raději vezměte na toulky městem, či výlety.

Batohy disponují s přihrádkami na věci, které potřebujete mít s sebou ve škole, například notebook, knihy, tablet, mobil a psací potřeby. Jejich tvar se vyplní podle vnitřnímu obsahu.

Školní batohy jsou nejen trendy ale i praktické tím, že je nosíte na obou ramenech a ruce máte tak k dispozici. Zároveň se přenese a rozloží váha batohu rovnoměrně a nebude způsobovat zdravotní potíže. Batoh pohltí množství věcí, které byste do kabelky, nebo nějaké jiné tašky nevložili. Tak co takhle si pro změnu vybrat nějaký stylový a zároveň praktický batoh právě teď?

Stránka 1 z 3 - 35 položek celkem
Nahoru
Další produkty