Řetízky

Hledáte dokonalý šperk, který byste mohli nosit denně? Šperk, který může být nenápadný a výrazný zároveň? Šperk, který nemusíte neustále ze sebe skládat, protože by se mohl poškodit? A co tak řetízek? Stylový módní doplněk, který samostatně vypadá nenápadně a decentně a jakmile na něj zavěsíte přívěsek, dokážete okolí vyrazit dech. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si ideální řetízek pro sebe nebo někoho potěšte dárkem v podobě řetízku s přívěskem.

Jak řetízky vznikly?

V minulosti sloužily šperky hlavně jako ochranné amulety, kterým se připisovala magická moc. Ženy nosívali řetízky s přívěskem, které měly pro ně nesmírnou hodnotu. Mnohokrát to byly medailony, ve kterých ukrývali fotografii svého milého či pramínek vlasů.

Mezi první materiály, ze kterých se přívěsky, řetízky či jiné šperky vyráběly, patřily hlavně hliněné korálky, kosti a zuby zvířat, mušle a různé kamínky. Teprve později se začaly používat i drahé kovy. Takové šperky si však mohli dovolit jen královské rodiny, šlechta a zámožní lidé. Svůj skutečný rozmach zažili šperky, obzvláště ty zdobené, v období renesance. Umělá výroba drahých perel či kamenů se dostala do popředí v dvacátém století. Právě v této době vznikají i první šperky z materiálu jako je wolfram či chirurgická ocel.

Řetízky s přívěskem - přitažlivé ozdoby ženského krku

Výběr vhodného šperku někdy skutečně není jednoduchý. Dámské řetízky však patří mezi ty druhy šperků, které jsou univerzální a ideální na jakoukoliv příležitost. Mohou se nosit každý den a stejně krásné pasují mladé slečně i pravé dáme. A proto je zcela logické, že pokud jednu perfektní řetízek jednou najdeme, většinou ji už z krku ani neskládáte. Ať už jde o samostatné dámské řetízky nebo o řetízky s přívěskem, každé ženě dodají osobitý styl, rafinovanost a dokonale podtrhnou ženskou krásu.

Umíte si vybrat správný materiál řetízky?

Pokud nevíte, jak začít s výběrem té správné stylové řetízky, zkuste nejprve začít s materiálem. Konkrétně tedy s výběrem vhodného kovu, ne všechny vám totiž musí vyhovovat. A teď nemluvíme o vzhledu, i když i ten je důležitý. V tomto případě chceme spíše poukázat na vlastnosti kovů při styku s vaší pokožkou.

Mnohé totiž mohou do pokožky vypouštět škodlivé látky, které pokožku dráždí a mohou tak vyvolat nepříjemné alergické reakce. Jde hlavně o slitiny kovů, jako je chrom, nikl, hliník a kobalt, ze kterých se často vyrábí bižuterie. Proto je nutné dávat si takové šperky pozor a vybírat si jen ty, které jsou bez příměsí kovů způsobujících alergické reakce.

Mezi takové materiály patří stále oblíbenější chirurgická ocel. Z ní se vyrábí i dámské stylové řetízky, které svým vzhledem často připomínají stříbro. Řetízky z tohoto materiálu jsou stejně krásné, nadčasové a moderní, než ty ze zlata, platiny či jiných mnohem dražších kovů. Šperky z chirurgické oceli jsou cenově dostupné a navíc jsou velmi odolné. Pokud si koupíte takovou řetízek, věřte, že vám vydrží velmi dlouho a stále stejně krásná. A proč? Protože chirurgická ocel se vyznačuje i svou barevnou stálostí, tj chirurgická ocel nekoroduje.

Vybíráme ideální délku řetízku

Řetízky se vyrábějí v poměrně velkém rozpětí, co se týče jejich délky. Proto je velmi nutné si předem promyslet, jak dlouhá by vaše nová řetízek vlastně měla být. Někdy však není na škodu vlastnit několik řetízků v různých délkách, ty se pak dají využít jako módní doplněk pro různé typy outfitů a příležitostí.

Délka řetízku vždy záleží i na typu vaší postavy. To znamená, že ženy s kratším a silnějším krkem by si neměli vybírat příliš upnuté řetízku. Naopak déle a volnější řetízky opticky krk prodlouží. Dámy s bujnější dekoltem by měly poohlédnout po náhrdelnících , které nebudou sahat do této oblasti, a tudíž nebudou na ni příliš upozorňovat.

Standardní délka, v níž se vyrábí i drtivá většina samostatných řetízků či řetízků s přívěskem, je 40 - 50 cm. Takto dlouhé řetízky a řetízky s přívěskem většinou končí někde těsně pod krkem nebo v oblasti klíčních kostí.

Řetízky v rozmezí 50 - 55 cm se již řadí mezi ty delší, visící na hrudi. Jsou ideální do outfitů s výraznějším výstřihem.

Při délce 60 - 65 cm začínají již poměrně dlouhé řetízky, které padají do oblasti prsou.

Řetízky nad 70 cm se již většinou nosí bez přívěsků a perfektně ukáží v kombinaci s více řetízky podobné délky.

Masivní řetízky a řetízky s výrazným přívěskem - ano nebo ne?

Ženy se robustnějším řetízky většinou obloukem vyhýbají a tuto parketu spíše přenechávají pánem. Avšak ani hrubší řetízky či řetízky s výrazným přívěskem nemusí vypadat na něžném ženském krku špatně. Třeba je jen vědět nosit, odprezentovat a hlavně sladit s outfitem. Noste je k jednoduchému oblečení, které díky nim nebude působit fádně. Skvěle se hodí i k elegantním šatům, ale znovu opakujeme, nepřehánějte to. Jednoduchý střih šatů a neutrální barvy spolu výraznou řetízkem s přívěskem - to je ta správná kombinace.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem